Mide Kanseri Evreleri Nelerdir?

Mide Kanseri Evreleri Nelerdir?

Hücrelerde kontrolsüz ve anormal bir şekilde hızlı bir şekilde büyüyen bir türdür. İç tabakalarındaki kalkanların mutasyon geçirmesi sonucu ortaya çıkar. Normal olarak hücrelerin büyüme ve bölünme süreçlerini kontrol eden genetik materyalin hasar görmesine neden olur. Mide kanseri evreleri genel olarak çeşitli faktörlerin bir araya gelmesi sonucu gelişir. Bunlar arasında genetik yatkınlık, enfeksiyon, kronik incelemeler yer alır. Ayrıca, aşırı tuzlu gıdaların tüketimi, obezite, sigara kullanımını ve bazı kimyasal maddelere maruz kalma gibi etkenler de yer alır.

Erken evrelerde belirti göstermeyen ve teşhis edilmesi zor olabilir. Ancak ilerleyen aşamalarda kilo kaybı, çıkış yolu, ağrı, kusma, yutma güçlüğü, kanama ve kansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkar. Tedavi, derecelerine, birikimlerin genel sağlık ölçümlerine ve diğer faktörlere bakılır. Buna bağlı olarak cerrahi müdahale,, radyoterapi veya immünoterapi hizmetleri belirlenir. Erken teşhis ve uygulama, prognozunu önemli ölçüde iyileştirebilir.

Mide Kanseri Evreleri ve Tedavisi

Mide Kanseri Evreleri Nelerdir?

Cerrahi müdahale en sık kullanılan yöntemdir. Ameliyat, zararlı bölgenin çıkarılmasını içerir. Küçük tümörlerde, sadece tümör ve çevresindeki alanları yenilemek olabilir. Daha ileri evrelerde, tamamen veya çoğu kısmını çıkarmak gerekebilir. Cerrahi sırasında lenf düğümleri de kontrol edilir ve çıkarılır. Mide kanseri evreleri için kemoterapi kullanılır. Bu hastalığın ilerlemesini durduran veya hasarlı mikropları öldüren cihazların kullanılmasıdır. İşlemde, çoğu zaman cerrahi öncesi veya sonrasında kullanılır.

Yöntem, hücreleri ebeveynleri için sistemik olarak organizmaları tüketiyor. Bazen prosedür, tüm örüntüleri küçültmek ve cerrahi sonrası nüks riskini azaltmak amacıyla radyoterapi ile birlikte kullanılır. Radyoterapi, yüksek enerjili uygulamaların kullanılmasıyla zararlı hücreyi öldürür. Bölge için radyoterapi, yayıldığı veya cerrahi sırasında tam olarak çıkarılamayan yerlerde kullanılabilir. Radyasyon, soruna odaklanarak onların DNA’sını hasara uğratır ve hücrelerin büyümesini engeller. Radyoterapi bazen cerrahiye ek olarak kullanılır.

Mide Kanseri Tedavileri Ne İşe Yarar?

İmmünoterapi, hücreleri tümör hücreleriyle savaşmaya teşvik eden bir mide kanseri tedavisidir. Bağışıklık sistemini uyararak tanıması ve yok etmesini sağlar. Bu rahatsızlık için immünoterapi uygulaması kullanılır. Kötü huylu hücreleri hedef almak için tüketim sistemini güçlendiren veya yöneten cihazları kullanır. Bazı mide tiplerde, belirli genetik değişiklikler veya proteinler bulunabilir. Bu durumda, Hedefe yönelik tedaviler kullanılabilir. Operasyon çeşitleri, gözlemleyerek bakterileri hedef alır. Bu işlemler genel olarak ilaçlar şeklinde kullanılır.

Radyoterapi ile beraber uygulanabilir. Mide kanseri evreleri ile baş etme, hastalığın ciddiyetine bağlı olarak boru hattını takip eder. Tedavi çeşidi, sorunun evresi, tümörün ne zaman başladığı, genel sağlık durumu ve genel tercihleri ​​dikkate alınarak belirlenir. Cerrahi operasyon yönteminin başarısı, erken teşhis, uygun prosedür seçimi ve multidisipliner bir yaklaşım ile arttırılır. Ameliyat süreci boyunca sürekli takip ve destek de önemlidir. Tedavi hakkında detaylı bilgi almak web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz iletişim numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.